Başlangıç / Gebelik / Gebelik Önleyici Bitkiler

Gebelik Önleyici Bitkiler

Gebelik önleyici bitkiler nelerdir? Gebelik dönemi bir kadın için en özel, en güzel olan dönemdir. Fakat bir durum vardır ki, hamileliğe henüz hazır olmayan bir kadın için bu durum tam tersi bir hal alır. Öyle ki istenmeyen, beklenmeyen hamilelik durumları kişilerin hayatlarında ciddi anlamda olumsuzluklar meydana getirebiliyor. Gebelikten korunmak adına pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin olmaması halinde muhtemelen nüfus yoğunluğunun önüne geçilmezdi. Şöyle bir gerçek var ki; her aile bakabileceği kadar çocuğu dünyaya getirmeli. Aksi takdirde hem aile için hem e çocuk için olumsuz hayat şartları oluşabilir.

Çeşitli sağlık kuruluşları tarafından istenmeyen hamileliğin önüne geçebilmek adına çeşitli seminerler, bilgilendirmeler verilmektedir. Çoğu çift de söz konusu olan yöntemler ile korunmalı cinse birliktelik yaşamaktadır. Bu yöntemlerden bazıları ameliyat gerektirirken, bazıları anlık kullanılmaktadır. Gebeliğin önüne geçebilmek için ilaçlar, prezervatif, spiral, tüplerin bağlanması, iğne vs. daha pek çok yöntem bulunmaktadır.

Gebeliği önlemek için kullanılan yöntemler nelerdir?

Gebelik önleyici bitkiler nelerdir? Gebelikten korunmak adına çok sayıda yöntem kullanılabilmektedir. Bu yöntemlerden bazıları için bir operasyon gerekebilirken pek çoğu için böyle bir durum söz konusu değildir. Gebelik önlemek adına kullanılmakta olan yöntemlerden kadınlara özel olanları şu şekildedir;

Doğum kontrol ilacı kullanmak: düzenli cinsel hayata sahip olan çiftler tarafından en çok kullanılmakta olan yöntem bu olup, yüzde yüz olmasa da yakın bir oranda korunma sağlamaktadır.

İğne: çeşitli sağlık kuruluşları tarafından hamileliğin önüne geçmek adına iğne uygulaması da yapılmaktadır.

Türlerin bağlanması: bu durum ameliyat gerektiren bir durum olup, kadınların hamile kalmaması için bebeğin oluşacağı tüplerin bağlanması operasyonudur.

Spiral: bu yöntem de bir nevi erkek prezervatifi gibidir. Fakat tek fark spiral kadının rahim ağzına yerleştirilen ve bir süre orada kalan bir araçtır. Sağlık açısından tartışılsa da çok sık kullanılan yöntemlerdendir. Çok uzun süreler kullanılması doğru değildir. Belirli aralıklar ile değiştirilmelidir.

Erkek için kullanılan yöntemler;

Prezervatif: erkekler tarafından en sık kullanılan ve de olumlu sonuçlar veren bir araçtır.

Geri çekilme: bu yöntem biraz riskli bir yöntem olup, korunma adına herhangi bir aracı yoktur. Erkek boşalacağı esnada dışarıya çıkar. Bu durum riskli bir durumdur.

Erkeklerde operasyon: erkeklerde de tıpkı kadınların tüplerinin bağlanması gibi bir durum söz konusudur. Bunun için de ameliyat gerekmektedir.

Gebelik önlemek için bitkisel yöntemler var mıdır?

Gebelik önleyici bitkiler nelerdir? Kesin ve net olmamak ile birlikte;

İlişkinin hemen ardından 5 gr. kadar bir lahana tohumu yemeniz halinde hamileliğin önüne geçersiniz.

Fitil gibi, cinsel birliktelikten önce kullanılmakta olan taze nane gebeliğin önüne geçer.

Eğrelti otunun bitki çay gibi kaynatılıp içilmesi hamileliği engeller.

Susam yağının içerisine bir parça pamuk batırılır ve de cinsel ilişkiden önce kadının cinsel organına sürülürse eğer gebelik önlenir.

Cinsel birlikteliğin ardından kadının rahmine erkeğin spermlerinin ulaşmaması için cinsel ilişkinin hemen arkasından kadın ayağa kalkarak 10-15 kere zıplamalıdır. Karpuz usaresi ya da nane bitkisine pamuk batırılıp, cinsel birliktelik öncesinde rahme yerleştirilmesi gebeliği önler.

Kavak yaprağının yağını da bir pamuğa damlatıp rahme yerleştirmeniz halinde gebelik önlenir.

Söz konusu olan bu bitkisel korunma yöntemlerinin kesin sonuç vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yöntemler olsa da daha garanti yöntemler kullanmanız gerekmektedir.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Hamilelik Ne Zaman Belli Olur

Yumurtanın sperm ile döllenmesi ile aslında hamilelik süreci başlamış olur. Bebeğin ilk 8 hafta olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir