Başlangıç / Gebelik / Gebelik Önleyici Yöntemler

Gebelik Önleyici Yöntemler

Gebelik önleyici yöntemler nelerdir? Bütün canlıların doğa ile adeta uyum içerisinde, üretim halinde ve sağlıklı bir hayat sürmeye hakkı vardır. Bu sebepten dolayı da nüfusla alakalı olan hedefler ve de nüfusla ilgili olan politikaların asıl amacı, tüm insanların hayat kalite seviyesini arttırmaktır. İnsanların hakkına, ihtiyaç durumlarına, bilinçli bir şekilde ya da anlık tercih yapma durumlarına daha çok önem göstermek gerekmektedir. Anca bu şekilde, insanların beklentilerini karşılamaları imkanlı olacaktır.

Gebeliği önlemek amacı ile kullanılmakta olan yöntemler kişilerin istemiş oldukları zamanda ve de istedikleri kadar çocuk sahibi olabilmeleri ile daha detaylı bir bakış açısı ile çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan kısırlık sorunu olan partnerlerde de bu durumun sebeplerinin bulunmasını ve de durum ile alakalı tedavi işlemlerinin de yapılmasını amaçlamaktadır. Hamileliği önlemek için kullanılmakta olan yöntemler açıklamasından da anlaşılacağı gibi partnerler ne zaman isterlerse en doğru şekilde korunabilmeli ve de ne zaman isterlerse de söz konusu olan bu yöntemleri bırakarak hamile kalabilmeyi amaçlayarak diledikleri zaman çocuk sahibi olmalılar.

Anne çocuk sağlığı ve de hamileliği önlemek amacı ile kullanılmakta olan yöntemlerin sunumundaki önemli faktörler, söz konusu olan bu yöntemlerin devamlı halinin sağlanarak, herkesin ulaşabilmesi adına uygun ve de tümsel yaklaşım şekli ile verilmesi gerekmektedir. Bu düşünce tarzından yola çıkarak hamileliği önleyecek olan yöntemlerin eğitimleri, söz konusu olan yöntemlerin sunum hizmetleri ve de danışmanlıklara özel bir şekilde önem gösterilmesi gerekmektedir. Kadınlar açısından istenildiği zaman hamile kalınması ciddi anlamda sevindirici bir durumdur. Fakat istenmediği halde yaşanan hamileliklerin riskleri de akılda tutulmalı ve de bu konu ile alakalı yeterince bilgi sahibi olunmalıdır.

Kadınlara ait olan gebeliği önleyen yöntemler

Gebelik önleyici yöntemler nelerdir? Kadınlara ait olan geçici yöntemler şu şekildedir; hamileliği önleyen iğneler, rahim içi araçlar, doğum kontrol ilaçları, implant, spermisitler, kadın kondomu, vajinal halka, diyafram. Hamileliği önlemek adına kullanılmakta olan kalıcı yöntem ise tüplerin bağlanması durumudur. Kadınlarda tüplerin bağlanması şu şekilde olur;

Kadınlarda bulunmakta olan yumurtayı taşıma görevi gören tüpler ameliyat ile bağlanmaktadır. Uygulamanın ardından artık hamile kalma gibi bir durum söz konusu olamaz. Türler bağlandığı zaman, kadınların adet düzeninde, cinsel isteğinde ya da vücutlarının yapısında bir değişiklik söz konusu olmaz. Tüm bu olaylar aynı şekilde devam eder. Tüplerin kapatılması durumunda kadınların yumurta hücresi, erkeklerde bulunmakta olan tohum hücresi ile birleşemeyeceği için döllenme söz konusu olmaz. Bu korunma yöntemi neredeyse %100 oranında etkili bir yöntem olup hamile kalma durumu oldukça azdır. Basit bir ameliyat ile kadının hayatı boyunca hamileliğe karşı kesin bir şekilde koruma sağlamaktadır. Cinsel ilişkide herhangi bir soruna sebep olmaz. Aynı zamanda anne sütüne de zarar vermez.

Erkeklere ait olan gebeliği önleyen yöntemler

Gebelik önleyici yöntemler nelerdir? Erkekler kondom kullanarak ya da geri çekme yaparak istenmeyen gebeliklerin önüne geçebilirler. Bunun yanı sıra erkeklerin tohumlarının bağlanması yöntemi de gebeliğin önüne geçen bir yöntemdir. Tohumların bağlanması şu şekilde olur;

Erkeklerin tohum kanalları bir operasyon ile bağlanır. Uygulamanın ardından erkek tarafından kadın artık hamile kalamaz. Tohum kanallarının bağlanması erkeğin cinsel arzusuna, görüntüsüne, cinsel organının sertleşmesine, boyuna, boşalmasına, yeterliliğine vs. etki etmez. Tüm bu durumlar ameliyattan önce nasılsa ameliyattan sonra da aynı şekilde devam eder.

Gebeliği önlemek amacı ile kullanabileceğiniz yöntemler ile ilgili detaylı bilgilere bir uzmana danışarak da ulaşabilirsiniz.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Gebelik Luteoması

Gebelik luteoması hamile kadınlarda görülebilen bir sorundur. Aslında söz konusu olan bir kitledir. Bu kitlenin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir